سایت خبری تحلیلی DALEL

www.dalel.ir
سایت خبری تحلیلی DALEL
سایت تحلیلی سیاسی فرهنگی اجتماعی استاد علی اکبر دارابکلائی

۶ مطلب در آبان ۱۳۹۶ ثبت شده است

سلیمانی

فرمانده نیروی قدس در پیامی به محضر رهبر انقلاب با اعلام پایان سیطره شجره خبیثه داعش، رهبری حکیمانه ایشان و پایداری نیروهای مردمی عراق، سوریه و شهدای مدافع حرم را عامل پیروزی جبهه مقاومت دانست.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ آبان ۹۶ ، ۱۱:۱۳
علی اکبر دارابکلایی
فیلم کامل سخنان رهبرانقلاب در جمع مردم زلزله زده

رهبر انقلاب در جمع مردم استان کرمانشان بیان داشتند: من با یکایک دلهای داغدار شما همدردم. دوست داشتم در وقت بهتری در جمع مردم شما حاضر می شدیم.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ آبان ۹۶ ، ۱۱:۳۹
علی اکبر دارابکلایی
موقعیت و شخصیت ناطق نوری به گونه‌ای است که به نظر می‌رسد اکنون در میان اکثریت شخصیت‌ها و جریان‌های سیاسی کشور، تمایلی جدی برای بازگشت ناطق به عرصه سیاست کشور وجود دارد. درواقع، هر سه جریان اصلاح‌طلب، اصولگرا و اعتدال‌گرا درصدد آن هستند تا با رایزنی با ناطق، وی را به نفع خود وارد عرصه فعالیت‌های سیاسی کنند.
اما و اگرهای حضور ناطق نوری در سپهر سیاست کشورهرچند با پایان مجلس پنجم شورای اسلامی، علی‌اکبر ناطق نوری دیگر بروز و ظهور چندانی در صحنه سیاست کشور نداشته است، اما تنها اندکی بعد از فوت مرحوم هاشمی رفسنجانی بود که اصلاح‌طلبان، خواهان پذیرش نقش و جایگاه مرحوم هاشمی از سوی ناطق شدند و حتی در اظهارنظرهای خود، ‌خواهان واگذاری ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام به ناطق نیز بودند. با این حال، باتوجه به استعفای ناطق نوری از ریاست بازرسی دفتر مقام معظم رهبری و بعد از مشخص شدن جانشین وی، بار دیگر، بحث‌های مرتبط با ناطق نوری و نقش‌آفرینی‌های وی در سیاست کشور بالا گرفته است.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ آبان ۹۶ ، ۱۱:۳۲
علی اکبر دارابکلایی
سرمقاله روزنامه ها

با گذشت سه روز از زلزله کرمانشاه و درگذشت بیش از حدود 500 نفر از هموطنان (براساس آمار تا عصر روز سه شنبه) بار دیگر بحث بر سر استحکام بنا و دلایل تلفات بالای زلزله در کشورمان بالا گرفته است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ آبان ۹۶ ، ۱۴:۲۷
علی اکبر دارابکلایی

حسین شریعتمداری نمایه

در میان حقوقدانان اصطلاحی رایج است که «نحن ابناء الدلیل، نمیل حیث یمیل...ما فرزندان دلیل هستیم و به همان سو می‌رویم که دلیل می‌رود»خب،بفرمائید که اقدام شما در توقیف کیهان با چه منطقی صورت پذیرفته است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ آبان ۹۶ ، ۱۳:۳۳
علی اکبر دارابکلایی
خبرگزاری فارس: دولت و مجلس انقلابی آمریکا!

آیا درازدستی دشمن و توطئه‌های پی‌درپی و زنجیره‌ای دولت و مجلس آمریکا علیه کشورمان به این علت نیست که دولت و مجلس ما را انقلابی نمی‌بیند؟! و اگر دولت و مجلس انقلابی عمل می‌کردند، آیا آمریکا جرأت این همه دست و زبان درازی را پیدا می‌کرد؟!

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۷ آبان ۹۶ ، ۱۲:۳۶
علی اکبر دارابکلایی