سایت خبری تحلیلی DALEL

www.dalel.ir
سایت خبری تحلیلی DALEL
سایت تحلیلی سیاسی فرهنگی اجتماعی استاد علی اکبر دارابکلائی

۷ مطلب در شهریور ۱۳۹۵ ثبت شده است

رهبر معظم انقلاب در دیدار فرماندهان سپاه پاسداران‌ انقلاب اسلامی:
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز در دیدار شرکت‌کنندگان در همایش سراسری فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سپاه را «سنگر مستحکم انقلاب» و...
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز در دیدار شرکت‌کنندگان در همایش سراسری فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سپاه را «سنگر مستحکم انقلاب» و «عنصر شاخص دفاع از امنیت داخلی و خارجی و هویت برجسته و ممتاز و مورد نیاز برای پیشرفت کشور و حرکت به سوی آرمان‌ها» دانستند و ضمن اشاره به برخی انحراف‌ها برای مقابله با اجزای اصلی قدرت نرم و معنوی نظام اسلامی و تحریف آنها گفتند: یکی از اجزای مهم قدرت نرم جمهوری اسلامی، بی‌اعتمادی مطلق به قدرت‌های سلطه‌گر و در رأس آنها امریکاست و این بی‌اعتمادی باید روز‌به‌روز گسترش یابد.  
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ شهریور ۹۵ ، ۰۸:۱۶
علی اکبر دارابکلایی
بازی‌های سیاسی عربستان در ورزش ادامه دارد و در تازه‌ترین ادعا سعودی‌ها پس از حک شدن نام خلیج‌فارس روی لباس ورزشکاران پارالمپیک کشورمان در ریو، طی یک درخواست واهی از مسئولان پارالمپیک خواسته‌اند تا کاروان ایران را از ریو اخراج شود.
نویسنده : سعید احمدیان 
بازی‌های سیاسی عربستان در ورزش ادامه دارد و در تازه‌ترین ادعا سعودی‌ها پس از حک شدن نام خلیج‌فارس روی لباس ورزشکاران پارالمپیک کشورمان در ریو، طی یک درخواست واهی از مسئولان پارالمپیک خواسته‌اند تا کاروان ایران را از ریو اخراج شود. ادعاهای واهی عربستانی‌ها در حالی مطرح می‌شود که مسئولان ورزش از کمیته پارالمپیک تا وزارت ورزش مقابل یاوه‌گویی سعودی‌ها سکوت و واکنش به ادعای عربستان را به روزهای آینده موکول کرده‌اند!
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ شهریور ۹۵ ، ۱۲:۳۲
علی اکبر دارابکلایی

سپاه پاسداران در خلیج فارس در همه ساعات شبانه روز تمامی شناورهای بیگانه را رصد کرده و از آنها سوال و جواب می‌کند و البته این امر تنها به شناورهای نظامی آمریکا نیز محدود نمی‌شود.

سپاه پاسداران در خلیج فارس در همه ساعات شبانه روز تمامی شناورهای بیگانه را رصد کرده و از آنها سوال و جواب می‌کند و البته این امر تنها به شناورهای نظامی آمریکا نیز محدود نمی‌شود.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ شهریور ۹۵ ، ۰۸:۵۴
علی اکبر دارابکلایی

فرانسه به عنوان مهد فرهنگ اروپا شناخته می‌شود؛ اما بهره‌برداری از صنعت گردشگری عریان از این کشور چهره‌ای فاقد فرهنگ و تمدن ساخته است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ شهریور ۹۵ ، ۰۸:۴۳
علی اکبر دارابکلایی

موشک‌های سامانه S-300PMU2 تا برد 200 کیلومتر و ارتفاع 27 کیلومتری را پوشش می‌دهند. سرعت موشک‌های آن 6 الی 7 برابر سرعت صوت است و می‌تواند علیه هواپیماهای رزمی، موشک‌های کروز و بالستیک و پهپادها وارد عمل شود.
شاهکار نمادین متخصصان دفاعی ایران در استقرار اس 300/ از تهران تا خنداب تحت پوشش «پرنده بزرگ» +عکس در هفته های اخیر بحث کامل کردن تحویل سامانه دفاع هوایی اس 300 در رسانه های گروهی مطرح شده و از طرفی خبر مربوط به تحویل اولین سری از موشک های این سیستم دفاعی به کشور نیز منتشر شد.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۸ شهریور ۹۵ ، ۰۹:۳۵
علی اکبر دارابکلایی
فساد اقتصادی موجب عدم ثبات در سیستم اقتصادی بنگاهای اقتصادی و شرکت­ها، افزایش ریسک­های مالی در بخش اقتصادی می­شود.

دکتر غلامرضا خلیل ارجمندی- رواج فساد اقتصادی و مالی موجب می­شود که مردم به‌جای داشتن روحیه تولیدی و مولد بودن در تفکر رانت­جویی و ایجاد رانت برای خود و نزدیکان باشند. بر اساس گزارش سازمان جهانی شفافیت که شامل تعداد زیادی کشورهای جهان که بیش از 80% مبادلات کالا و خدمات و جریان سرمایه بین آنها اتفاق می­افتد،

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۸ شهریور ۹۵ ، ۰۹:۳۰
علی اکبر دارابکلایی

گزارش‌ها حاکی از آن است که آمریکایی‌ها به کردهای سوریه متعهد شده‌اند که در صورت تسلط آنها بر منطقه عفرین، رسماً موضوع استقلال و خودمختاری آنها را به رسمیت شناخته و مانند اقلیم کردستان عراق با آن رفتار خواهند کرد.
شورش کُردی؛ رمز تغییر رفتار ترکیه/ نقشه اردوغان برای برهم زدن تاکتیک آمریکا در سوریه/آماده انتشار رجب طیب اردوغان این روزها چمدان‌های خود را می‌بندد تا یکشنبه آینده به تهران سفر کند. این سفر اندکی پس از دیدار وی با ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه در شهر سن‌پترزبورگ بود که سیگنالی از تحول در سیاست خارجی آنکارا به شمار رفته و نشان می‌دهد رویکرد جدیدی از سوی مقامات ترکیه در قبال تحولات منطقه ایجاد شده است. بلافاصله پس از این دیدار بود که محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به آنکارا رفت تا از جزئیات نشست سران ترکیه و روسیه در سن‌پترزبورگ مطلع شود.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۳ شهریور ۹۵ ، ۱۱:۰۸
علی اکبر دارابکلایی