سایت خبری تحلیلی DALEL

www.dalel.ir
سایت خبری تحلیلی DALEL
سایت تحلیلی سیاسی فرهنگی اجتماعی استاد علی اکبر دارابکلائی

۱۶ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۶ ثبت شده است

جبهه مردمی

جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای، ضمن تبریک به حجت الاسلام روحانی رئیس جمهور منتخب، بر ادامه پیگیری مطالبات و حل مشکلات مردم تاکید کرد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ ارديبهشت ۹۶ ، ۰۸:۵۶
علی اکبر دارابکلایی
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ ارديبهشت ۹۶ ، ۱۱:۳۱
علی اکبر دارابکلایی
یادداسشتی از حجت الاسلام داراب کلایی

متاسفانه در چند روز اخیر آنچه از ریاست جمهور مدیر ارشد نظام در تبلیغات ریاست جمهوری همگام شاهد بودیم زیبنده نظام و در تراز انقلاب اسلامی و شان روحانیت نیست دکتر حسن روحانی در همدان می گوید
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ ارديبهشت ۹۶ ، ۰۷:۲۰
علی اکبر دارابکلایی

بالغ بر سیصد هزار نفر از مردم پایتخت پس از سونامی دیروز اصفهان برای حمایت از حجت‌الاسلام رئیسی در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) حضور پیدا کردند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ ارديبهشت ۹۶ ، ۰۷:۱۳
علی اکبر دارابکلایی
مصلی

همایش بزرگ نیروهای انقلاب اسلامی با حضور سیدابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف آغاز شده و سیل عظیم شهروندان تهرانی به سمت مصلی سرازیر شده‌اند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ ارديبهشت ۹۶ ، ۰۷:۰۴
علی اکبر دارابکلایی

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه ما بارها اعلام کردیم، نه بازگشت به گذشته، نه تحمل وضع موجود بلکه تغییر وضع موجود گفت: کشور ‌نیازمند دولت انقلابی است که چک برجام را نقد کند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۶ ارديبهشت ۹۶ ، ۰۸:۳۳
علی اکبر دارابکلایی
صحبت‌های نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ در سومین مناظره انتخاباتی را در این گزارش بخوانید.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سومین مناظره کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری امروز ۲۲ اردیبهشت ماه با موضوع اقتصادی برگزار شد.
 
در ابتدای این مناظره اسحاق جهانگیری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برنامه شما برای مقابله موثر با قاچاق کالا و کاهش و مدیریت واردات در راستای اقتصاد مقاومتی چیست، گفت: حتما یکی از مهمترین سیاستهایی که در اقتصاد مقاومتی به آن توجه شده موضوع راه‌اندازی تولید داخلی است. معتقدم تولید داخلی  از دو سه جهت مترصد آسیب‌پذیری است که یکی از آنها قاچاق کالاست.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۵ ارديبهشت ۹۶ ، ۱۳:۰۹
علی اکبر دارابکلایی

از زمان آغاز تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، برخی رسانه های مطرح غربی به نکات و مولفه هایی در خصوص رقابت میان نامزدهای سیاسی در ایران اشاره کرده اند که در نوع خود قابل تأمل است .در اینجا رویکرد چهار رسانه مطرح غربی در قبال انتخابات ریاست جمهوری ایران را مورد بررسی قرار می دهیم:

واشنگتن تایمز از احتمال شکست روحانی می گوید
روزنامه واشنگتن تایمز که روزنامه ای مخافظه کار در ایالات متحده آمریکا محسوب می شود، در تحلیل انتخابات ایران و مناظره های انتخاباتی، نکات زیر را مدنظر قرار داده است:انتخابات ریاست جمهوی دوازدهم  از دید رسانه های غربی
۱- «حسن روحانی» رئیس جمهور نسبتا میانه رو ایران با فشارهای فزاینده‌ای بابت کاسته شدن از برنامه هسته‌ای در عوض توافق اتمی با آمریکا و پنج قدرت دیگر جهانی مواجه است. مشکل برای روحانی و میانه روها این است که مردم ایران بسیار ناامید از نتایج توافق هسته‌ای هستند، زیرا انتظار تعجیل سرمایه گذاران خارجی برای حضور در ایران را داشتند که این اتفاق نیفتاد.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۵ ارديبهشت ۹۶ ، ۱۳:۰۲
علی اکبر دارابکلایی

افزایش فساد در جامعه ناشی از بحران اقتصادی و مشکلات معیشتی است

جانشین بسیج طلاب و روحانیون کشور گفت: افزایش فساد ناشی از بحران اقتصادی و مشکلات معیشتی مردم در جامعه است؛ رییس جمهور باید روحیه جهادی داشته باشد.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ ارديبهشت ۹۶ ، ۰۷:۱۲
علی اکبر دارابکلایی
اکنون که بتدریج در حال نزدیک شدن به موسم برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هستیم، به نظر می‌رسد که از دو جهت عمده، کار برای آقای روحانی دشوار شده است: ۱- به لحاظ اوضاع کنونی و شرایط موجود کشور ۲- به لحاظ بررسی روندمحور انتخابات در کشور در چند سال گذشته.
راه دشوار روحانیاکنون که بتدریج در حال نزدیک شدن به موسم برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هستیم، به نظر می‌رسد که از دو جهت عمده، کار برای آقای روحانی دشوار شده است.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ ارديبهشت ۹۶ ، ۰۸:۴۹
علی اکبر دارابکلایی
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ ارديبهشت ۹۶ ، ۰۸:۴۶
علی اکبر دارابکلایی
شریعتمداری

دولت یازدهم به جای آن که برای جلب آراء مردم در دور دوم ریاست‌جمهوری نشانه‌هایی از کارآمدی خود را ارائه بدهد، دست خالی خود را با تهدید مردم به حمله نظامی دشمنان بیرونی تاخت می‌زند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ ارديبهشت ۹۶ ، ۱۰:۰۹
علی اکبر دارابکلایی
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ ارديبهشت ۹۶ ، ۰۹:۰۶
علی اکبر دارابکلایی
برخی تئوری پردازان مطرح آمریکائی براین باورند که جهان دهکده ای بیش نیست، کدخدای آن آمریکا و مغز دهکده در اختیار فرمان اوست. اما قلب این دهکده در غرب آسیا(خاور میانه) است و قلب این منطقه هم کشوری مخالف آمریکا یعنی ایران است. آمریکا برای اعمال قدرت بر کل دنیا چاره ای جز تسخیر قلب قلب جهان ندارد. آمریکایی ها برای رسیدن به قلب ِ قلب جهان ۳راهبرد را مدنظر قرارداده اند...
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۹ ارديبهشت ۹۶ ، ۱۰:۰۰
علی اکبر دارابکلایی
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۹ ارديبهشت ۹۶ ، ۰۹:۵۴
علی اکبر دارابکلایی